Рак грудей останнім часом став діагнозом все більшої кількості жінок, причому іноді він виникає без таких чинників як спадковість чи гормональний збій. Чому розвивається рак - читайте у "Країні Здоров'я".
Зайва вага - найбільший чинник
Збільшення у вазі стрімко підвищує ризик розвитку раку молочної залози. Зайві кілограми, придбані після 18 років, є головними факторами ризику цього небезпечного захворювання. В ході недавнього дослідження лікарі виявили, що навіть кілька кілограмів можуть зіграти вирішальну роль.
Вивчивши дані в цілому більше 60 тисяч жінок клімактеричного віку, вчені з'ясували, що незначна надбавка у вазі (5% від звичайної маси тіла) збільшує ризик захворювання на рак молочної залози після менопаузи. Чим більше ваги набирає жінка, тим вище ризик. Також цей ризик підвищується, якщо зайвий жир відкладається на талії.
Вся справа в тому, що жирова тканина виробляє гормон естроген, але не здатна до вироблення урівноважуючого його дію прогестерону. У підсумку баланс порушується на користь переважання естрогену, який в свою чергу сприяє зростанню ракових пухлин. У тому ж дослідженні було доведено, що у жінок, схудлих або тих хто зберіг стабільну вагу між тридцятьма роками і менопаузою, ризик захворювання раком грудей був на 40% нижче, ніж у тих, хто вагу набирав.
Щоб уникнути плачевного діагнозу, вчені рекомендують дотримуватися здорової дієти, скоротити вживання алкоголю і займатися фізичними вправами мінімум по 45 хвилин 5 днів на тиждень.
|