Більшість батьків помилково думають, що ортопедичне взуття це як антибіотик, який прописує лікар, коли вже треба лікувати хворобу. Мало хто знає, що дітям до 6 років необхідно носити таке взуття в цілях профілактики порушень формування зведення ступні. Треба розрізняти масове виробництво ортопедичного взуття з урахуванням анатомії ноги і спеціальної лікувальної для виправлення дефектів ступні. Сьогодні ми розповімо вам про вибір правильного профілактичного взуття.
Який матеріал кращий, з якою підошвою взуття взяти, а чи має бути каблук у дитячого взуття? На які моменти у виборі матеріалу взуття треба звертати увагу? Молоді матусі шукають відповіді на ці питання.
Підошва
Підошві взуття треба приділити велику увагу. Вона не має бути сильно м'якою, але при цьому легко згинатися. Дитяче ортопедичне взуття з помірно-жорсткою підошвою захистить від розтягування зв'язок. У той же час занадто жорстке взуття може бути причиною плоскостопості. Не потрібно брати дешеві туфельки зі слизькою пластиковою підошвою. Краще придбати черевички, у яких зроблена підошва з натурального каучуку або пористої гуми. Добре якщо є амортизуючі вставки, що захищають ногу при стрибках дитини.
Читайте також: Детская косолапость, причины и методы лечения
Устілка
Щоб запобігти деформації стопи, потрібна устілка з супінатором, яка допомагає рівномірно розподіляти навантаження і забезпечує анатомічно правильну фіксацію дитячої ніжки.
Розмір
Те, що батьки не купуватимуть дитині взуття маленького розміру ми практично впевнені, але деякі батьки намагаються купувати взуття із запасом, а це згубно впливає на формуванні ступні. Перш ніж міряти взуття витягніть устілку нового взуття і поставте ніжку дитини на неї, сумарна відстань від ступні по самі вінця не повинна перевищувати 1-1,5см. Якщо в черевик ви змогли легко засунути свій палець біля п'яти, або навпаки він дуже важко проходить - розмір не підходить.
Носок
Носок взуття має бути широким. Подивіться на пальчики малюка, вони розчепірені. Щоб пальчикам ніг дитини було вільне, не беріть взуття із завуженим носком. Оскільки діти часто спотикаються широкий носок не дасть травмувати пальчики. Перше літнє взуття намагайтеся купувати із закритим носком.
Задник
Задник використовується у взутті для фіксації ноги. Він не дає їй ковзати і випадати зі взуття. Задник має бути високим і виконаний з жорсткого матеріалу. Але взуття з жорстким задником не підійде дитині, якщо їй ще немає 11 років.
Каблук
Оптимальний розмір каблука для дітей старшого віку - до 4 см. Малюкам же підійде каблук з висотою в півсантиметра. Каблук допоможе тримати в тонусі осанку, дитина триматиме спину рівно.
Матеріал
Взуття для дитини має бути виготовлене з натурального матеріалу. Таке взуття дихатиме, і ніжка дитини пітніти не буде.
Текстиль. Це може бути джинса, рогожа, льон та ін. Її ціна відносно невелика. Для утеплення усередині взуття прошите повстю, фетром, шерстю, драпом або сукном. Деяке взуття може бути виготовлене з полімерних матеріалів. Такий матеріал так само пропускає повітря, як і натуральний. Головне, щоб санітарні норми були дотримані. Про що у продавця можна попросити відповідний документ.
Шкіра. Дорожче за текстиль, але за якостями краще нього. Пропускає повітря, м'яка і легко згинається. Вологу вбирає і тепло утримує. З часом шкіра розтягується і набуває форми стопи. Те, що шкіра натуральна треба перевіряти. Штучна шкіра у більшості своїй не дихає. Ноги в теплі пітніють, а при виході на мороз швидко замерзають.
Якщо ви купуєте взуття в магазині разом з дитиною, визначившись з розміром і моделлю, перед купівлею дайте дитині походити у взутті 7-10 хвилин. За цей час до ноги прилине дах і вона трохи збільшиться в розмірі, якщо дитині буде дискомфортне, вона обов'язково дасть вам про це знати.
zdoroviey.at.ua з посиланням на TerraWoman.UA
|